Fundacja Zgorzelec - nWoD

Sesja 08

Back to Iraq 2

Po 8miu latach Abramowicz i Jagoda dostają rozkaz z Blackwater: stawić się w Villa du Saint Claude, we Francji.

Zleceniodawcą jest sam Jaques Armand.
Chłopcy spotykają się w punkcie przerzutowym w miasteczku Oyonnax, gdzie odbierają sprzęt i auto, po czym udają się do willi.

Armand przyjmuje ich w swoim odrestaurowanym zamku letnim sprzed wieków. Przedstawia im Martę Zawadzką. Tłumaczy istotę misji:
Udać się spowrotem w góry nie daleko od Karbali i odzyskać jedną z figur – tą która ich zaatakowała.

Stracili kontakt z ekipą, która pracowała nad odgruzowywaniem terenu wykopalisk 3 dni temu.
Dodatkowo, mają pewność, że granica została przekroczona przez ukraińskch ex-żołnierzy, którzy zostali zidentyfikowani jako członkowie oddziału, który pojawił się tam kilka lat wcześniej i najprawdopodobnie wywiózł krew na ukrainę.

Marta im towarzyszy.

Bohaterowie dojeżdżają na miejsce by zobaczyć “pracujących” na miejscu żołnierzy. Przenoszą oni kilku tonowe głazy za pomocą telekinezy. Staje się jasne, że ich moc pochodzi od krwii i tego miejsca.

Ich zapał do pracy zostaje ostudzony ostrzałem z karabinów szturmowych i granatników.
Pojawia się również Tajemnicza Kobieta, która tym razem przykleja sie do Marty i namawia ją do samobójstwa, gracze widzą jak Marta, zahipnotyzowana jej głosem wkłada sobie lufę do ust. Jagoda odpędza ją granatem uszkadzając ciężarówkę.

Po pomniejszych perypetiach na miejscu udaje im się załadować statułę do specjalnej skrzyni i odjechać z tego przeklętego miejsca.
Budynek świątyni nie wytrzymuje ostrzału i się zawala.

Może i dobrze.
Przed lotniskiem mijają się z oddziałem rosyjskim, który wyjeżdża w stronę gór. Chowają się w Karbali, dzięki ostrzeżeniu od jednej ze znajomych Marty.

Wracają do Francji i odstawiają posąg wraz z martwymi żołnierzami do specjalnego pokoju w piwnicach Willi. Strażnik czując obecność krwii, rozszarpuje nieumarłych żołnierzy i wchłania ich energię, skutecznie obracając ich ciała w proch.
Wygląda na to, że kiedy nie wyczuwa Starożytnej Krwii w pobliżu, dezaktywuje się lub traci zainteresowanie, co odważnie udawadnia Armand wkraczając w kręgi zaklęć utrzymujących go w ryzach.

Comments

Sulik

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.