Fundacja Zgorzelec - nWoD

Sesja 07

Back to Iraq

Inspiracje
The Objective:


Red Sands:

Sound Track
Black Hawk Down
Bourne Identity
Cthulhu – A Cryo Chamber Collaboration

Przebieg Przygody
Samolot wiozący na pokładzie kilku żołnierzy oddziału Camp Alpha, korporacji najemniczej Blackwater/Greystone, zostaje zestrzelony 100 km na zachód od Karbali, w pobliżu koryta martwej rzeki Wadi. Samolot eksploduje i bohaterom udaje się odczepić od linek wyciągowych i bezpiecznie wylądować na pustyni. Postanawiają kontynuować marsz w kierunku celu misji: Odnalezienia prof. Jacquesa Armanda, jego żony Magdaleny oraz kogokolwiek z 5 pozostałych naukowców ekspedycji uniwersytetu Sorbony.

Pod osłoną nocy ruszają w góry, by odnaleźć strefę wykopaliskową Zulu-18, w której pracowali naukowcy, badając odkrycia archeologiczne czasu Mezopotamii.

Podczas podróży mają problem ze sprzętem elektronicznym. Niezrozumiałe transmisje i głupiejące urządzenia nawigacyjne utrudniają podróż wytwarzając klaustrofobiczny klimat.

Żołnierze docierają do pojedynczej chaty w górach, w której znajdują zamurowaną w ścianie kobietę – Magdalenę Armand. Ściana pokryta jest znakami z lokalnego folkloru.
Kobieta zachowuje się dziwnie jest otumaniona i dziwnie nie ludzka. Widać że była bita i prawdopodobnie gwałcona.

Postanawiają zabrać ją ze sobą w dalszą podróż do strefy wykopaliskowej. Po drodze Magdalena opowiada graczom o najemnikach z armi Mahdiego, którzy napadli na obóz kilka dni temu.

Żołnierze docierają na miejsce i planują akcję. Po kolei zdejmują żołnierzy partyzantki, doświadczając egzekucji jednego z naukowców, po której widzą jak Jacques Armand zgadza się na warunki stawiane przez lidera rebeliantów. Oboje znikają w budynku starych ruin świątynnych.

Wywiązuje się walka. W między czasie zabity naukowiec podnosi się i zaczyna samodzielnie iść w kierunku świątyni. Gracze zabijają zewnętrzną obstawę rebeliantów i wchodzą do świątyni. Mijając statuy starsze niż cywilizacja wewnątrz świątyni wchodzą do korytarza idącego pod dziedzińcem do budynku na przeciwko świątyni – grobowca.

Tam znajdują resztę rebeliantów uwikłanych w dziwny rytuał. Liderzy oddziału stoją przy otwartym sarkofagu, ciesząc oczy unoszącą się w powietrzu kulą krwi. Nagle rytuał i modlitwy zostają przerwane kiedy ludzie zaczynają być masakrowani przez niewidzialną moc. Wewnątrz komory grobowej powstaje coś na kształt “odwróconej fontanny” kiedy to krew z żywych i martwych zaczyna spływać przez powietrze do unoszącej się w powietrzu kuli krwi.

Żołnierze znajdujący się w środku korytarza zostają odcięci od wyjścia przez zmartwychwstałych rebeliantów, których zmasakrowane zwłoki zaczynają pełznąć w stronę komory grobowej. Wywiązuje się walka i ściana szybkostrzelnego ołowiu wzbija się w powietrze. Kapitan oddziału traci zimną krew i strzelając w co popadnie zabija jednego z uciekających naukowców. Armandowi udaje się uciec z komnaty, ziemia zaczyna się trząść. Detonacja granatu zawala korytarz a budynek świątyni zostaje wypełniony chmurą pyłu.

Wewnątrz świątyni wywiązuje się kolejna walka. Nieznana istota o czerwonych oczach atakuj bohaterów próbujących uciekać. Umiera z zatrucia ołowiem. Kiedy pył opada okazuje się że istota była w istocie jedną z kamiennych postaci przy wejściu.

Nastaje świt a bohaterowie odjeżdżają jednym z samochodów rebeliantów. Armand jest nieprzytomny przez większość czasu, ze względu na odniesione obrażenia.

Gracze kręcą się po górach przez większość dnia. Magdalena uśmiecha się tylko co jakiś czas. Postanawiają rozdzielić się by odkryć tajemnicę gubienia kierunku ale tracą według kapitana 30 minut czasu w ciągu kilku minut próbując się odnaleźć. Kapitan doświadcza halucynacji. Nerwowa atmosfera narasta by osiągnąć kulminację w momencie w którym podczas przerwy Armand odzyskuje przytomność i wyjawia Jagodzie, że jego żona zmarła 3 tygodnie temu.
Kobieta zaczyna wyjawiać swój nadnaturalny charakter wykręcając nogę kapitana, kiedy ten zmusza ją do konfrontacji. Strzały z bliskiej odległości zamieniają jej głowę w melon wypełniony insektami i pająkami. Żołnierze porzucają jej ciało na drodze i odjeżdżają. W ciągu kilku godzin, już bez przygód dostają się do bazy wojskowej.

Przez kilka dni odpoczywają, w tym czasie Armand przechodzi operację i zostaje postawiony na nogi, z diagnozą, że jego prawa noga nie będzie juz nigdy do końca sprawna. Wręczona mu zostaje laska, która jest jego atrybutem w późniejszych scenariuszach.

Tło historyczne
Rozpoczętej w lutym 2004 II zmianie przyszło działać w o wiele gorszych warunkach. Polskie patrole były intensywniej atakowane przez tzw. IED-y (fugasy), czyli zdalnie odpalane miny-pułapki lub zamachowców-samobójców. Zamach w Madrycie 11 marca 2004 i wybory parlamentarne w Hiszpanii spowodowały objęcie władzy przez socjalistów, którzy zdecydowali o zakończeniu misji irackiej do kwietnia 2004. Na ten sam krok zdecydowały się rządy Dominikany, Hondurasu i Nikaragui, co spowodowało rozwiązanie 3 Brygadowej Grupy Bojowej i przejęcie kontroli nad podległymi jej prowincjami (An-Nadzaf i Al-Kadisijja) przez amerykański 2 Pułk Kawalerii Pancernej.

Operacje specjalne na rzecz PKW Irak prowadziła kompania specjalna Samodzielnej Grupy Powietrzno-Szturmowej, wydzielona z 1 Pułku Specjalnego Komandosów. Żołnierze pułku często prowadzili działania z 5th Special Forces Group. Działania wywiadu pola walki prowadzili żołnierze Zarządu Wywiadu Wojskowych Służb Informacyjnych, wchodzący w skład Narodowej Komórki Wywiadu. W wyniku działania komandosów 1 psk przy wsparciu żołnierzy ZW WSI schwytano wielu bojowników podkładających improwizowane urządzenia wybuchowe i stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa w rejonie odpowiedzialności PKW Irak.

Jednak największym wyzwaniem dla PKW i całej WDC-P było rozpoczęte 4 kwietnia powstanie Armii Mahdiego Muktady as-Sadra. Tego dnia polskie plutony sił szybkiego reagowania (QRF) zostały odcięte w Karbali, Al-Hilli oraz Nadżafie i przez kilka dni były oblegane przez sadrystów oraz bojowników Al-Kaidy i czeczeńskich. Najbardziej krwawe walki toczyły się o karbalski ratusz, podczas których zginęło ok. 200 rebeliantów i ani jeden Polak. W tym czasie polskie i koalicyjne bazy były silnie ostrzeliwane, a patrole intensywniej atakowane bronią ręczną lub wysadzane przez miny-pułapki, co wymuszało regularne oczyszczanie dróg transportowych. W ciągu miesiąca dochodziło do średnio 70 kontaktów bojowych, mimo prowadzonych rozmów o zawieszeniu broni, na czas których kontrolowane przez Armię Mahdiego miasta zostały otoczone przez siły koalicji (głównie 1 Dywizja Pancerna (USA), wspierana przez Polaków). 5 maja, po fiasku rozmów, rozpoczęła się zasadnicza część Operacji Żelazny Miecz_

Oddział Camp Alpha, jednostki BEL-RG, oddziału Greystone. Zostaje zestrzelony nad rzeką Wadi. Żołnierze którzy przeżyli lądowanie kontynuują misję: Odnalezienie członków ekspedycji Jacques’a Armanda, którzy zajmowali się eksploracją strefy Zulu18, w poszukiwaniu artefaktów archeologicznych z czasów Mezopotamii.

Comments

Sulik

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.