Fundacja Zgorzelec - nWoD

Sesja 03

Nic po nas

Na ścianach nic
I tylko wilgoć spływa.
Ciemno i zimno tu.

Ale ciemno i zimno
Po wygasłym ogniu.
Nic – ale po bizonie
Ochrą malowanym.

Nic – ale po nas,
Którzyśmy tu byli
I serca swoje jedli,
I krew swoją pili.

Nic, czyli taniec nasz
Niedotańczony.

Marcin zgłasza się do Mathiasa z serią dziwnych morderstw. Ofiary mają powyrywane serca. W rozmowie napomina o kobiecie, która natrętnie wydzwania na komendę, utrzymując, że ma wizje dotyczące morderstw. Rozmowa jest luźna ale Marcin sugeruje w niej, czy Mathias nie mógłby ruszyć trochę tej sprawy od strony fundacji. Prośba oczywiście nie jest oficjalna.

Mija kilka dni. Ostatecznie wszyscy bohaterowie spotykają się na grillu w sobotę w domu Mathiasa. Marcin wraz z żoną Magdą, żona Matiasa, Robert z Sylwią i Krzysztof. Popołudnie zostaje przerwane telefonem w sprawie nowego morderstwa dokonanego w ten sam makabryczny sposób. Po komendanta przyjeżdża samochód służbowy i zabiera go na miejsce zbrodni.

Kilka godzin później, na miejsce podjeżdża inny samochód, z którego wysiada dwóch funkcjonariuszy policji. Mathias zna ich z widzenia. Roztrzęsieni informują go, że przyjechali przekazać żonie Magdzie informację o śmierci Marcina. Podczas oględzin miejsca zbrodni okazało się, że napastnik nadal znajdował się w budynku. Podczas jego ucieczki Marcin został śmiertelnie ranny a jego partner Radek Malarczyk ranny w głowę i przewieziony w stanie ciężkim do szpitala.

Mathias zostaje chwilę z rodziną i poprzysięga zemstę na człowieku który tego dokonał.

(przepraszam nie pamiętam dobrze kolejności)

Dochodzi do rozegrania poniższych scen:
Wizyta u Alicji – Wróżki Ethery:
Kobieta przyjmuje w swoim domku w mieście, którego pięro przerobiła na magiczną pracownię. Po krótkim zapoznaniu kobieta wyznaje że od jakiegoś czasu ma wizje dokonywanych morderstw. Charakteryzują je uczucie uwielbienia, które podnieca mordercę. Wszyscy którzy giną z jego ręki zdają się go rozpoznawać i cieszyć się na jego widok aż do ostatniego momentu kiedy ujawnia im swoje prawdziwe zamiary. Wróżka dokładnie opisuje wizję którą miała dzisiaj. Analiza wskazuje na to, że było to faktycznie scena morderstwa Marcina. Wróżka jednak nie widziała w niej jego partnera Radka, który według raportu został znaleziony zaraz obok.
Scena kończy się wymianą kontaktów i prośbą o telefon kiedy to się stanie następnym razem.

Badanie miejsca zbrodni:
Wraz z towarzyszami Mathias udaje się na miejsce zbrodni. Ulica jest zamknięta, pełno policji. Po jakimś czasie dostają się na teren dokonując przeglądu miejsca zbrodni. Odnajdują stare mieszkanie w którym zginęła młoda kobieta. Jej mieszkanie jest średnio umeblowane, dużo w nim materiałów nawiązujących do ideologi Sukcesu w Biznesie. Są jakieś taśmy z nagraniami motywującymi. W jednym z pokojów gra na starym gramofonie płyta z muzyką z lat dwudziestych.

Podwórze pozwala na odnalezienie miejsca w którym zginął Marcin oraz śladu krwi na krawędzi podmurówki stojących na podwórzu komórek. Bohaterowie wyciągają wniosek że to jest miejsce o które Radek uderzył głową podczas upadku.
Ścieżka ucieczki napastnika wskazuje na mur łączący przylegające podwórko sąsiedniej nieruchomości – kamienicy komunalnej.

Na tym podwórku znajdują tylko stary szyb kanalizacyjny. Jego eksploracja trwa krótko, gdyż po kilku metrach okazuje się, że jest zawalony. Pozostały na dnie osad szlamu i błota skrywa jednak odcisk eleganckiego buta a właz wyjściowy (widoczny od tej strony) posiada solidny odcisk ręki, umazanej we krwi.

W innym czasie gracze wracają do tej lokacji by odbyć krótką rozmowę z lokalnymi mieszkańcami. Informacje przez nich udzielone nie mają większego wpływu na dalsze wydarzenia.

Badanie tropów ujawnia, że wszystkie ofiary były członkami finansowej piramidy o podejrzanym stopniu organizacji. Grupa nosi nazwę Mercuria i jej głównym przewodniczącym jest Gerard Sommerman. Dzięki szpiegostwu społecznościowemu szybko udaje się zidentyfikować trzech pozostałych przy życiu członków organizacji w tym Filipa, z którym spotykają się na kolacji w celu wkupienia się w ramy organizacji.
Dowiadują się również, że Gerard Sommerman będzie miał prelekcje w hotelu w Zgorzelcu, na którą udają się wszyscy członkowie Mercurii z Niemiec i Polski. Szybko udaje się im zapisać, zarejestrować i stać się dumnymi właścicielami “okrągłej cegiełki” dzięki której system będzie nagradzał ich “punktami”.

W między czasie Mathias udaje się na poszukiwanie narzędzi zemsty.
Trafia do klubu nocnego znanego z profilu “lateksowego” i poznaje jegomościa o xywie Lizard. Ten kieruje go do kowala znanego w środowisku jako Schwarzwerker. Podaje mu namiary na jego siedzibę położoną godzinę drogi od Zgorzelca w stronę Chemnitz.

Niedługo potem Krzysztof i Robert dołączają.
Kowal prowadzi otwartą pracownię dobudowaną do swojego domu. Towarzyszy mu grupa lokalnych myśliwych, która z lekką nieufnością wita gości. Po kilkunastu minutach jednak towarzystwo się dzieli alkoholem i asymiluje. Grupa udaje się na nocne polowanie i wpada do Kowala dotrzymać mu towarzystwa. Najwyraźniej jego osoba jest cenionym rzemieślnikiem w tych stronach. Grupa silnie szanuje prawo gościnności.
Krzysztof obserwuje myśliwych i zauważa silną hierarchię w ich strukturze. Osoba ciesząca się największym powodzeniem to starszy jegomość, który praktycznie się nie odzywa jedynie przysłuchując się opowieściom potakuje i uśmiecha się.

Mysliwi dają postrzelać ze swojej broni i dzielą się opowieściami. Wieczór jest w jakiś sposób kojący.
Mathias dokonuje zamówienia – dwóch morderczych kastetów.
W drodze powrotnej trafiają do wiejskiej oberży w której mieszkańcy świętują przesilenie wiosenne. Uczta jest na bardzo wysokim acz przaśnym poziomie, podawane są lokalne wyroby a ludzie są bardzo serdeczni. Jedzenie i piwo jest darmowe więc bohaterowie zostają na kufelek lub pięć. Po kilku godzinach zabawy wracają myśliwi wnosząc na barkach dorodnego dzika. Sołtys miejscowości dokonuje rytualnego wycięcia serca, tnie je w kawałki i wszyscy mieszkańcy dzielą się jego kawałkami popijając je mocnym bimbrem.
Zabawa kończy się nad ranem i wszyscy rozchodzą się do swoich domów.

Miejsce konferencji jest typowym hotelem. Podczas niekończących się wykładów o byciu “Rekinem Finansjery” oraz “Architektem Sukcesu”, gracze dowiadują się, że Filip został zaproszony do spotkania wewnętrznego kręgu, by prawdopodobnie dostać odznaczenie na wyższy poziom.
Używając go jako przynęty orientują się, że Filip został otruty lub otumaniony jakimś specyfikiem i zabrany przez członków wysokiej rangi do samochodu.
Podróż za autem ujawnia lokację kilku magazynów, z których jeden jest własnością Mercurii.
Gracze włamują się na teren i dostają się do budynku bocznym wejściem.

Scena finalna rozgrywa się w centrum magazynu, gdzie widząc dziwną przemianę w trzech członkach Mercurii, bohaterowie uświadamiają sobie, że nie mają do czynienia z normalnymi ludźmi. Ich ręce są teraz zakończone trzema kościanymi pazurami, które pasują do opisu narzędzia zbrodni użytego do ekstrakcji serca. Ich oczy mienią się złotym kolorem a czarne tęczówki rozszerzają się ponad ludzkie możliwości.
Wywiązuje się walka w której giną wszyscy członkowie Mercuri. Ich odcięte ręce trafiają do worka. Otumaniony Filip zostaje odstawiony do wozu.

Gracze odjeżdżają w mrok nocy niszcząc dowody swojej obecności.

Comments

Sulik

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.