Fundacja Testes - nWoD

Sprawa 01

Pożar w Węglowicach

W pożarze starego dworku 2 lata temu, na odludziu, zginęły 4 osoby. Sprawę zamknięto ze względu na brak poszlak, pożar uznano za zaniedbanie związane ze nieprawidłowym zastosowaniem kuchni turystycznej. Osoby najwyraźniej tam squatowały.

  • Magda Felczerek
  • Werner Umer
  • Guido Geller
  • Stef Walczewski

Bohaterowie zostają zatrudnieni przez Martę Stadnicką pracującą dla fundacji Testes, specjalizującej się w rozpatrywaniu spraw zamkniętych przez policję. Funacja ma za sobą pewien kapitał, znajduje się w poniemieckim budynku w Zgorzelcu, zatrudnia 6 osób. Sprawa przydzielona graczom ma być pierwszą w historii fundacji.

Gracze jadą sprawdzić miejsce zdarzenia, dworek w Węglowicach. Znajdują w piwnicach dworku bezdomnego malującego na ścianach portrety kobiety i czarnej postaci. W drodze powrotnej doprowadzają do zawału starszą kobietę, którą pomimo 50-ciu kilku lat uparcie nazywają “babcią”. Kobieta sprzedaje dom miesiąc później i zapisuje się do klubu fitness w Zgorzelcu. Przygarnia dwa koty i zaczyna pić.

W drodze powrotnej pojazd graczy zostaje zaatakowany przez nieznanych napastników. Uchodzą cało a sprawcy znikają.
Dalsze perypetie graczy można włączyć:

  • Wyciągnięcie Marty Stadnickiej z oblanego benzyną budynku fundacji. Komuś zależy, żeby fundacja pozostawiła tą sprawę w spokoju. Znika laptop Magdy.
  • Wizytę w klubie Exotic i wygraną w pokera, która zaowocowała znajomością z Aleksandrem Niepołomskim
  • Wizytę w dworku nocą, która zakończyła się zniknięciem Marty i amnezją Mathiasa.
  • Wizytę w ośrodku rehabilitacyjnym na drodze do Drezna.
  • Wizytę w domu narkomanki Debbie Velfen, od której gracze dowiedzieli się wielu nowych informacji.
  • Złapanie i pobicie dwóch rosłych panów mówiących z niemieckim akcentem.

Z pozlepianych w kupę informacji udało ustalić się, że niejaki Daniel Keller, rezydujący w Dreźnie, wieloletni handlarz narkotyków, szukał sposobu by wycofać się z interesu. Nadal dysponując silnymi kontaktami w interesie zajął się przerzucaniem dóbr ekskluzywnych przez granicę. Jego podwładny, lokalny dealer Konrad Zbicki, załatwił mu idealne muły: dzieci ulicy, squatujące po domach ćpunki. Między nimi, wyrzuconą z domu przez matkę – alkoholiczkę – Magdę Felczerek. Nastolatki Miały zrobić sobie podróż w tę i spowrotem, przewożąc przez granicę coś bardzo mocnego. Jakiś nowy narkotyk. Zadowolony dostawca, dorzucił dzieciakom “coś na zachetę”. Według domysłów, młodzierz rozbiła się w Dworku w Węglowicach, wiedząc, że są już niedaleko i postanowili skosztować produktu.

Najprawdopodobniej odurzeni zapruszyli pożar, który zabił 3kę z nich a ostatniego – Steffa wprowadził w śpiączkę.

Pracujący w ośrodku rehabilitacyjnym psychiatra-neurolog, podzielił się z innym współpracownikiem Fundacji – Dr. Zigmuntem Heldem, informacjami na temat niezwykłych wyników EKG. Aktywność mózgu chłopaka pozostającego w śpiączce po pożarze, była nadzwyczajna i przypominała pobudzenie LSD.

Tu gracze potwierdzili opinię Dr. Helda, że rysunki w dworku przedstawiają podobiznę Katarzyny Górak. Kobieta opiekowała się Steffem i najprawdopodobniej (na co wskazywał ukradziony telefon) miała jakiś związek z Danielem Kellerem. Górak, została tu zatrudniona w momencie, kiedy przeniesiony ze szpitala w Goerlitz Steff trafił do ośrodka na piętro dla ludzi w śpiączce.

Prawdopodobnie informowała na bierząco Kellera o stanie zdrowia Steffa.

Gracze doszli do wniosku, że Keller specjalnie utrzymuje Steffa przy życiu, by dowiedzieć się co stało się tamtej nocy. Być może chce też odzyskać swoją własność – przesyłkę, która nigdy do niego nie dotarła.

Po kolejnej wizycie w dworku, w towarzystwie dziwnej mgły i upartych zwierząt gracze doznali przedziwnego, narkotycznego przedstawienia. Dworek stał w ogniu, który poruszał się jak w zwolnionym tempie. Wewnątrz słychać było dziwne dźwięki, widać było przedziwne postacie.

Ostatecznie podążyli za mroczną istotą, która zeszła do piwnic i przekroczyli bramę stworzoną przez rysunek bezdomnego. W niewytłumaczonych okolicznościach znaleźli się w sali szpitalnej Steffa, który bez słowa oddał im drewnianą skrzynkę przyozdobioną dziwnymi, folklorystycznymi symbolami. Wewnątrz znaleźli dwie fiolki gęstej cieczy.

Następnego dnia pod fundacją pojawił się Daniel Keller i po krótkiej rozmowie zaoferował graczom znaczne wynagrodzenie i ochronę dla działalności fundacji w zamian za zwrot fiolek.

Gracze wymusili na Marcie spotkanie z Armandem i przedyskutowali alternatywny wariant.
Ostatecznie zadeklarowali lojalność po stronie Armanda, który w zamian obiecał rozwiązać problem, którym mógł okazać się zawiedziony decyzją graczy Daniel.

Kilka dni później dowiedzieli się o śmierci Kellera. Dwójka jego ludzi, zamknięta w areszcie popełniła samobójstwo a on sam zmarł w wypadku samochodowym na wskutek odniesionych ran.

Do uszu graczy doszła też informacja o śmierci Steffa Walczewskiego.
Fundacja oficjalnie zakończyła dochodzenie w sprawie śmierci Magdy Felczerek. Marta opisała wszystkie znane jej informacje w szczegółowym raporcie, który został zapieczętowany i zamknięty w bezpiecznym miejscu.

Comments

WTF?

Sprawa 01
 

Co się dzieje Bartoszu?

Sprawa 01
Sulik

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.