Fundacja Zgorzelec - nWoD

Sprawa 02

Łańcuszek Śmierci

Marta kontaktuje się z bohaterami w celu umówienia spotkania. Kolejna sprawa czeka na rozwiązanie. Trzeba będzie pojechać do Wrocławia na kilka dni, Marta chce wiedzieć kiedy kto ma czas, żeby zrobić odpowiednie rezerwacje w hotelu dla waszej trójki. Oczywiście, nie chce omawiać szczegółów przez telefon.

Po przyjeździe do fundacji, gracze zauważają znaczne zmiany w wyglądzie. Wnętrza budynku zostały wykończone i urządzone. Panujący styl eleganckiego i nowoczesnego “angielskiego gabinetu” udzielił się zarówno salonowi jak i pokojom mieszkalnym.

Marta przekazuje dane sprawy:
Sprawę zgłosiła żona dyrektora oddziału Banku Allbank. Zginął w wypadku w bardzo drastyczny sposób. Żona upiera się, że w jego śmierci nie było nic normalnego.

Bohaterowie jadą na miejsce do Wrocławia.
Tam spotykają się z Alicją Bywalską, której historia ujawnia tła działania jej męża Adriana. Na wskutek dochodzenia okazuje się, że od lat przyjmował on łapówki za pozytywne rozpatrzenie wniosków o kredyty.

Idąc śladem pieniędzy, gracze kontaktują się z pod porucznik Sylwią Jurgielaniec, która pozwala, dzięki kontaktom Matiasa, zajrzeć im głębiej w dochodzenie policyjne (a raczej jego brak). Dowiadują się, że tego dnia cztery inne osoby miały wypadek datowany w tym samym czasie. Każdy jeden równie dotkliwy i przypadkowy.

Idąc śladem pieniędzy, odwiedzają jedyną osobę, która przeżyła swój wypadek: księgową banku, pracownicę Adriana – Elizę Matczak.

Znajdują ją na terenie swojej farmy, gospodarstwa agro turystycznego. Eliza była torturowana psychicznie i fizycznie. W amoku i agonii przekazuje graczom, że przyszedł tu mężczyzna i torturował ją by powiedziała mu gdzie “To” jest.

Umiera nie długo potem. Miejsce staje się obiektem zainteresowania policji a gracze się zmywają.

Tajemniczy człowiek odwiedza też mieszkanie Alicji, z którego udaje się im uciec. Niestety żona kierownika działu obsługi kilientów biznesowych Filipa Ostaszewskiego – Julia – zostaje zamordowana w swoim domu.

Odstawiając Alicję w bezpieczne miejsce, gracze podążają w stronę ostatniej osoby, do której tajemnicza postać może się udać: wdowy po właścicielu firmy renowacyjnej, która była uwikłana w spisek łapówkarski i jako jedyna z listy w ostatnim okresie działalności – upadła.

Pod domem Magdy Marszałek dochodzi do spotkania postaci, która zdaje się nie być człowiekiem. Jej pojawieniu się towarzyszą dziwne zjawiska jak zanikanie dźwięku czy prądu w latarniach na ulicy. Dzięki rozmowie udaje się zawrzeć porozumienie o nie agresji.

Dzięki temu udaje się kontynuować śledztwo w domu i firmi Michała Marszałka, szefa upadłej firmy renowacyjnej.

Tak gracze poznają Mariusza Glińskiego, którego historia wyjawia, że użył słów zawartych w księdze z czasów oblężenia Jerozolimy, by zniszczyć tych, którzy skrzywdzili jego i jego żonę.
Rzucza klątwę zemsty.

Historia Mariusza:
Muzeum Wrocławskie dostało dotacje z unii na renowację swoich zbiorów. Przy przeglądaniu staropisów znaleziono księgę, którą zdecydowano oddać zewnętrznej firmie do konserwacji.
Firma zatrudnia kontraktora – Mariusza Glińskiego, by ten zajął się książką.

Żona Mariusza jest chora na raka. Ponieważ angażuje się w jej sprawy zdrowotne, nie jest w stanie urzymać żadnej stałej pracy, to zlecenie jest dla niego bardzo cenne. Oboje borykają się bowiem z kosztami leczenia i są zdesperowani.

Mariusz zaczyna pracować nad ksiażką, powoli poznając jej sekrety. W międzyczasie dowiaduje sie, że z jego żoną jest coraz gorzej i jej leczenie będzie wymagać większej sumy. Zaporzycza się gdzie może ale dopiero ukończenie pracy nad skryptem pokryje jego potrzeby na jakiś czas.

Kiedy praca zostaje ukończona, firma renowacyjna odmawia wypłacenia honorarium. Bank zmienił zdanie i odmówił wypłacenia kredytu, co spowodowało cofnięcie środków unijnych. Prawda jest taka, że szef firmy nie mógł dogadać sie z kierownikiem banku w sprawie łapówki za przepchnięcie tego interesu.

Z powodu braku kontynuacji leczenia, żona Mariusza zmarła miesiac później. Odmówił on wydania księgi, biorąc ją jako zakładnika, dopóki firma nie wypłaci mu odszkodowania. Firma ogłosiła upadłość, więc o księgę zaczęło ubiegać sie Muzeum.

Mariusz upił się 2 dni po pogrzebie i wykorzystał wiedzę z księgi by rzucić klątwę na ludzi winnych śmierci jego żony. Czar rozłożył się gradialnie.

Właściciel firmy renowacyjnej i kierownik banku umierali bardzo długo i w olbrzymim cierpieniu. Księgowa firmy i specjalistka do obsługi klientów biznesowych zgineli w wypadkach, Seria nieszczęśliwych wypadków dotknęła też lekarza prowadzącego żonę Mariusza.

Ostatecznie gracze za namową postaci, która ponownie się z nimi kontaktuje, postanawiają zabić Mariusza.
Jest mściwy, niezrównoważony emocjonalnie a w jego posiadaniu znajduje sie niebezpieczna ksiega, z której najwyraźniej Mariusz umie korzystać. Wiedza o sekretach w niej zawartych czyni go potencjalnego potwora. Zracjonalizowanie działania prewencyjnego daje graczom ukojenie.

Księga pozbawiona właściciela zostaje ostatecznie zniszczona. Niczym bezpański pies, nie walczy już o istnienie.

W pamięci pozostaje widok jednej strony w ksiedze, która przedstawiała fiolki i skrzynkę znalezione w dworku w Węglowicach. Poddane próbie pozostają motywy Jaquesa Armanda. Sprawy zdają sie być powiązane.

Gracze opuszczają Wrocław pełni chmur w głowie.

Comments

Sulik

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.